DOPRAVA ZADARMO NAD 100€

Studňa s vínom a figúrkou – čím starší-tým krajší, čím staršia-tým krajšia

15,90 € s DPH
13,25 € bez DPH

Keramická postavička má približne 15cm.

Postavička stojí pri drevenej studni s francúzskym vínom JP.Chenet – rôznych odrôd o objeme 0,25l.

Výrobky sú vyrábané ručne. Najskôr sú vytočené na točiarenskom kruhu a následne dotvárané za pomoci rôznych nástrojov ako sú štetce, skalpel, nôž….

Figúrky glazujeme. Ženy obvykle do červenej, ružovej, alebo bielej glazúry. Mužov  najčastejšie do čiernej, hnedej a bielej.

Vzhľadom na charakter výroby je každý kus originál.

Vymazať
Katalógové číslo: - Kategórie:
Trust Badge Image

Popis

Keramická postavička je vyrábaná ručne. Najskôr ju vytočíme na točiarenskom kruhu a následne dotvárame za pomoci rôznych nástrojov ako sú štetce, skalpel, nôž…. Je to zložitý a aj časovo náročný proces. Každý kus je jedinečný. Po vytočení a potom, ako modelár ( obrazne povedané) postavičke vdýchne život, táto následne ide do sušiarne kde musí dokonale preschnúť. Obvykle proces schnutia pre tento výrobok trvá tri dni. Dobre preschnutý výrobok musíme najskôr vypáliť pri teplote dosahujúcej 950´C. Po vychladnutí ju glazujeme a maľujeme často aj niekoľko hodín glazúrami. Glazúra sa nanáša namáčaním a  štetcom vo viacerých vrstvách. Takto upravený výrobok ide opäť do vypaľovacej pece, kde sa vypáli na 1050´C. Po vypálení (cca8h) a vychladnutí pece (cca 12h) vytiahneme z pece takmer hotový výrobok, ktorý už len prejde poslednými úpravami a môže byť vyexpedovaný k zákazníkovi. Celý proces výroby bežne trvá približne dva týždne.

Víno JP.Chenet je najpredávanejšie víno na svete a vyrábajú ho vo Francúzku.

Nákupný košík

0

No products in the cart.